در خواست شما با موفقیت ثبت شد..
  • دسته بندی مقالات
  • ---

با دمنوش های زمستانی ، گرم شوید

فصل زمستان که سردی و خشکی هوا می‌تواند مسبب دردهای مختلفی برای بدن شما باشد؛ دردهایی مثل کمردرد، بیماری‌های پوستی، حساسیت و تورم مخاط‌های گوش و حلق و بینی.  بهترین راه برای مبارزه با این ناراحتی‌ها استفاده از دمنوش‌های زمستانی است که علاوه بر این که طرز تهیه راحتی دارند بسیاری از مشکلات شما را حل می‌کنند.

ادامه مطلب...

با 10 گیاه برتر دارویی آشنا شوید

تعداد گياهاني كه امروزه به عنوان گياه دارويي مورد استفاده قرار ميگيرد بسيار زياد است ولي تنها عده اي از اين گياهان در فارماكوپه ها و كتب دارويي به عنوان دارويي يا افيسينال قلمداد ميشود و در بين اين تعداد تنها گياهاني كه داراي اثر درماني مهم هستند و يا مواد موثر خاصي دارند به علت مصارف زيادي كه دارند به طور انبوه پرورش داده ميشوند.

ادامه مطلب...

دمنوش های پرطرفدار جهانی همراه خواص

ساقه، برگ ، گل و ریشه برخی گیاهان مثل گل‌گاوزبان، سنبل‌الطیب، اسطوخدوس و انواع دیگر، وقتی به همراه آب جوش در یک قوری ریخته شود و با حرارت ملایم و بخار آب کتری به مدت 20 تا 30 دقیقه دم بکشد، یک دمنوش است. فرق دمنوش و جوشانده هم در همین روش آماده کردن است؛ یعنی وقتی گیاه در آب در حال جوش و با روشی که گفتیم آماده می‌شود؛ دمنوش و وقتی در آب سرد ریخته می‌شود و با حرارت دادن آب کم‌کم با آب به جوش می‌آید سپس عصاره‌اش نوشیده می‌شود، جوشانده نام دارد. در این مقاله با دمنوش های رایج و مفید آشنا میشویم

ادامه مطلب...

طبیعت سر چشمه سلامتی

گیاهان كاربردهاي وسيعي دارند که از مهمترين آنها، استفاده‌هاي دارويي است. به گزارش فائوحدود ۵۰ درصد از داروهاي توليدشده در جهان، منشاء طبيعي دارند که با فرآوری به عنوان دارو مورد استفاده قرار مي‌گيرند. نيمي از اين مقدار از منابع معدني، حيواني و باكتريايي بدست مي‌آيد و نيمي‌ديگر منشاء گياهي دارد. گياهان دارويي به دليل ماهيت طبيعي و وجود تركيبات همولوگ دارويي در كنار هم، با بدن سازگاري بهتري دارند و معمولاً فاقد عوارض ناخواسته هستند، لذا به خصوص در موارد مصرف طولاني و در بيماري‌هاي مزمن، بسيار مناسب مي‌باشند.

ادامه مطلب...