در خواست شما با موفقیت ثبت شد..
طبیعت سر چشمه سلامتی
+

بهره مندی از گیاهان دارویی در زندگی روزانه

از آنجا که چای در فرهنگ پذیرایی  ایرانی ها از جایگاه ویژه ای بر خوردار است دمنوش هایی که درمقاله بعدی مـعـرفی می شوند؛ جایگزین هایی ، خوش طعم و بی نهایت مفید برای چای هستند .شما می توانید بر اساس سلیقه و ذائقه خود و نیز با توجه به بیماری ها یا نیازهای جسمی و روحی (و حتی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرید.

دمنوش (دم کشیدن + نوشیدن) که در آن جزئی از گل ، ساقه ، ریشه ، میوه ، دانه ، پوست میوه یا از اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب اند به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می گیرند.به یاد داشته باشید که با ترکیب گیاهان مختلف در غالب دمنوش های ترکیبی، هر کدام از مواد تشکیل دهنده آن ، خواص خود را به طور جداگانه حفظ خواهند کرد.

روش تهیه

کلیه ترکیبات گیاهان دارویی را بسته به انتخاب خود میتوانید به صورت دم نوش و یا جوشانده مصرف کنید . اگر گیاهان را همراه دو لیوان آب سرد در یک قوری چینی یا شیشه ای ، روی حرارت کم قرار دهید تا به نقطه جوش برسد شما جوشانده خواهید داشت ؛ اما اگر رو ترکیب دلخواه خود آب جوش ریخته وسپس قوری را روی حرارت غیرمستقیم (کتری یا سماور) قراردهید تا درمدّت ۳۰ دقیقه به آرامی دم بکشد؛ در نهایت می توانید دمنوش خود را میل نمایید.

این نوشیدنی های گوارا، برخلاف چای معمولی، تا چند روز قابل مصرف می باشند. بدیهی است، بر خلاف چای سیاه، هـرقـدر زمان دم کشیدن چای بیشتر باشد، کیفیت آن، مطلوب تر خواهد بود.

برای داشتن یک نوشیدنی کاملا طبیعی ترجیحا این دمنوش ها را با عسل، خرما یا توت خشک میل کنید. در صورت تمایل می توان دمنوش  ها را با چند قطره آب لیمو ترش تازه میل کرد.